pátek 15. října 2010

N Soul Tower a Mjongdong

Včera jsem se sešel s Lenkou Klepáčovou, moji kamarádkou z vyššího ročníku koreanistiky, která je právě na SKKU na prakticky stejném jazykovém kurzu, jako jsem já na HFUSu. Vyrazili jsme na Mjongdong, kde jsme se nejdříve najedli a poté šli pěšky na nedalekou N Seoul Tower. Byl jsem tam při každé své návštěvě Koreje a rád se tam vracím. Je to pěkná procházka a pak se můžete kochat výhledy na Soul. Byli jsme nahoře ještě za světla a během chvíle se setmělo, takže jsme při jednom výletu viděli denní i noční Soul, což byl náš plán. Večer jsme se ještě procházeli po tržišti na Mjongdongu, které je naprosto úžasné. Dal jsem si párek v těstíčku na špejli, brambor na špejli udělaný jako nekonečný smažený brambůrek a pak ještě kuřecí gyros, které jsem viděl v Koreji poprvé. Den jsme zakončili ve Starbucksu, kde mě Lenka pozvala za peníze korejské vlády, které dostala formou stipendia, na čokoládu a zákusek. Děkuji korejské vládě, ale ještě víc děkuji Lence, nejen za Starbucks, ale za celý skvělý den.

obr.: na radu Honzových spolužáků jsem si dal alpap, rýži s rybími vajíčky. Kdybych věděl, co si dávám, tak si to nedám, protože kaviár mě neláká a neměl jsem sebemenší potřebu ho ochutnat. Ale tady se to osmahlo a zamíchalo do rýže, takže mi to nevadilo. A jídlo to bylo vynikající.obr.: pohled z vyhlídky na půl cestě k rozhledně.obr.: zamknutá láska, kterou obsypaná rozhledna.obr.: N Seoul Tower neboli Namsan Seoul Tower.obr.: stmívá se tu okolo šesté.obr.: vyhlídka. O patro níž je restaurace, obchod se suvenýry a záchod.obr.: altánek u rozhledny a osvětlené podzimní listí.obr.: fontánka kousek pod rozhlednou.obr.:viz druhý obrázek, ale tentokrát v noci.obr.: Lenka v celé své kráse. Použijte představivost.obr.: noční Mjongdong.obr.: tuhle jsem viděl v Istanbulu každých deset metrů, v Soulu ale poprvé. Vynikající kuřecí gyros za 40 kč.obr.: anketní otázka: kluk nebo holka? My s Lenkou nemáme tušení.obr.: metro na Mjongdongu.obr.: sledování televize v metru na mobilním telefonu je běžný způsob, jak zabít čas. To asi počkáme, než něco takového půjde běžně u nás.

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

krásne fotky :) a k anketnej otázke, kluk :)) konkrétne Kim Hyun Joong haha

radobyelfka (nebo Panda) řekl(a)...

tyjo ty jedes! tempo tempo!

Vojta řekl(a)...

Takže kluk říkáte? No, byla by to i hezká holka:)

Vůbec nestíhám psát, mám toho moc. Ještě musím napsat o Pusanu, včera jsem zase lezl po horách a potkal úžasného Korejce, o tom chci taky napsat. A dnes jdu na koncert MC Snipera, což si taky zaslouží článek:)

Sungji řekl(a)...

Jak můžete říct o Hyun Joongovi, že je to holka?! :D Chudáček! Jinak je to bývalí člen skupiny SS501! :)