středa 22. září 2010

Národní Park Arches

V národním parku Arches jsme strávili pouze jedno odpoledne a to z několika důvodů. Přestože je nádherný, tak nenabízí až tolik možností výletů a vzhledem k tomu, že jsem ho navštívil už loni, tak jsem měl chuť vidět znova jen nejkrásnější místo parku, kterým je bezesporu světoznámá Delicate Arch. Je to také jediný pořádný výlet, který se dá v parku udělat. Potom jsme se ještě zastavovali u různých zajímavých míst u silnice a podnikali už jen menší vycházky. Nemusím snad připomínat, že to je v poušti a bylo celkem dost velké vedro, díky kterému se zdá klimatizované auto jako mnohem příjemnější místo k životu. A náš program byl navíc neskutečně nabytý, ještě ten samý den večer jsme měli v plánu navštívit další národní park, takže nebyl čas ztrácet čas.

obr.: Utah je sice nádherný, ale cestování po silnicích bez zatáček moc zábavné není. Dvacetikilometrové rovné úseky jsou naprosto normální.
obr.: u vstupu do parku. Všechna tato fota jsou samospouště ze střechy auta.obr.: Delicate Arch, symbol Utahu a jedna z nejslavnějších přírodních památek celé Ameriky.obr.: abyste měli měřítko, není to žádný prcek.obr.: pohled od Delicate Arch na východní část parku.obr.: podobných neskutečných skalních útvarů je v parku nepočítaně.obr.: jedno z dvou slavných Oken. Nejspíš to severní.obr.: výhled z Okna.obr.: Turret Arch.obr.: další slavný útvar v parku, Balancující skála. Jen o sedm metrů nižší než Socha svobody.obr.: písečné duny, které za miliony let zkameněly.obr.: východní část parku od Courthouse Towers.

Žádné komentáře: