sobota 18. září 2010

Národní Park Yellowstone

Z Ameriky jsem už pár dní zpátky a protože nemám čas na psaní nějakých rozsáhlých příspěvků (ještě v září odjíždím na půl roku do Koreje), tak to letošní putování Vám zprostředkuju hlavně fotografiemi. Aby byly krásnější než loni, tak jsme si pořídil vytouženou digitální zrcadlovku, konkrétně Pentax K-x. Snad se Vám fotky budou líbit.

Začneme naší první zastávkou a tou byl národní park Yellowstone. Nejstarší národní park na světě založený 1872 a rozhodně jeden z nejkrásnějších. Jeli jsme do něho asi sedm hodin z naší základny v Salt Lake City půjčeným Chervroletem Aevo. Proslulý je svou divočinou, pro kterou je přezdíván Serengeti Ameriky a svými gejsíry. Je neskutečně krásné sledovat stáda bizonů, soby, losy, kojoty, baribaly, medvědy grizzly a další divokou zvěř ve volné přírodě. Snad Vám fotky tu nádhery aspoň trochu přibliží.

obr.: jižní brána do parku.obr.: pobřeží Yellowstonského jezera, největšího v parku.obr.: oblast West thumb geyser basin.obr.: silnici přecházející bizoni, pro nás úžasný zážitek, který je ale v parku běžný.obr.: nádherné louky v Údolí Hayden.obr.: I Yellowstone má svůj Grand Kaňón, tenhle vytvořila řeke Yellowstone.

obr.: okolí Bahnitého vulkánu.
obr.: Lower Geyser Basin.obr.: Gejsír Velká fontána, vybuchuje jednou denně, my přijeli několik hodin po erupci.
obr.: okolí Grand Prismatic Spring.


obr.: Abyste si mohli Grand Prismatic Spring vychutnat, musíte vylézt na kopec za ním.
obr.: Nejslavnější gejsír v parku, Starý věrný.
obr.: nevíme, jestli tohle je grizzly nebo baribal, ale rozhodně je to medvěd jako kráva.
obr.: stáda bizonů v Yellowstonské divočině.
obr.: možná to nevypadá, ale tohle (sob nebo los) je velký jako kůň.
obr.: Horké prameny Mammoth.obr.: Grizzly hlídající si mrtvou laň.

Žádné komentáře: