sobota 4. srpna 2012

Videodenik 1 - Montreal

Je na čase posunout můj malý blog do vyšších sfér. Už jsem byl dvakrát v radiu, jednu dobu jsem měl vlastní pořad, zastřílel jsem si v korejském velkofilmu a fotil pro české velvyslanectví v Soulu; teď jsem začal natáčet vlastní videa. Není to tak, že bych nad tím nějak moc přemýšlel dopředu a plánoval to, jak by to mohlo vypadat z předchozí věty. Je to hlavně tím, že mi v loni někdo ukradl můj drahý foťák, zrcadlovku, a fotit starým digitálem se mi už nechce. A protože mám iPad, který umí natáčet hd videa a iMovie, kde je můžu sestříhat a trochu si s nimi pohrát, tak jsem se rozhodl pro videa místa fotek. Navíc mám hodně rád různé videopodcasty, především cokoliv od Petra Máry (Digit, Snidaně, Bistro Digital) a chtěl jsem si to zkusit na vlastní kůži.

Přátelé, povím vám, není to žádná prdel se postavit před kameru a snažit se říct něco zajímavého. Samozřejmě, že je to strašně amatérské, nemám s tím žádné zkušenosti a veškerá technika je můj iPad, ale snad to zaujme i někoho mimo mou rodinu. Videa nahrávám na vimeo, protože tam to vypadá o třídu líp než na youtube. Mají ale limit 500 mb na video a týden, takže přestože originál mám v hd, na vimeu je to v nižším rozlišení.


Letos jsem ve Státech naposledy, takže to byl dobrý důvod s tím začít právě teď. A poté budu pokračovat ze Zélandu, takže by těch videí mohlo docela hodně.

Tento první videodeník je hlavně o Montrealu, kde jsem byl několik hodin cestou do New Yorku. Dejte vědět, jak se vám první video libí!

Žádné komentáře: