pátek 19. února 2010

Harisu - krásnější než žena

Po všech těch příspěvcích o historii to chce zase něco jiného, něco krásného. A co jiného by to mohlo být než krásná Korejka?

obr.: Harisu útočí na první signální! A má čím.Ale nebude tak jednoduché, jak se to na první pohled zdá. Harisu je totiž krásnou ženou jenom posledních deset let. Předchozí část života byla nešťastným mužem. Harisu, vlastním jménem Lee Kyung-eun (tedy už tím změněným ženským jménem), je prvním korejským transsexuálním umělcem a teprve druhou osobu v Koreji, která si legálně změnila pohlaví. Ještě jako muž si zahrála křoví v několika středoškolských seriálech, ale rozruch vzbudila poprvé v roce 2001, když se objevila v televizní reklamě na kosmetiku DoDo (obrázek vpravo). Reklama byla postavená na odhalení ohryzku u krásné ženy. Legrační je, že ohryzek museli Harisu digitálně zvětšit, protože ten její je málo výrazný. Firma byla připravena reklamu okamžitě stáhnout, pokud by vzbudila negativní odezvu, ale stal se pravý opak. Reklama měla obrovský úspěch a z Harisu byla najednou hvězda. Média ji popisovala jako „krásnější než ženu“ a stanice KBS o ní natočila dokumentární film. V tom samém roce si poprvé zahrála hlavní roli ve filmu. Jednalo se o film Yellow Hair 2 a hrála v něm transsexuála. Film propadl jak u diváků, tak u kritiky.

obr.: Plakát na Yellow hair 2 taky umí zaujmout.obr.: Plakát k Colour blossoms je malinko zdrženlivější.obr.: Harisu je nejspíš ta naprovo, ale jistý si nejsem.V tomto průlomovém roce 2001 ještě vydává autobiografickou knihu „Eve from Adam“ a vydává svou první desku Temptation, mixující taneční hudbu a pomalé balady, která se dostala na 32. místo žebříčku. Pak vydává další desku, opět nijak zvlášť úspěšnou a otrávena poměry v Koreji se snaží uspět v zahraničí. Hraje v taiwanském seriálu Hi! Honey a natáčí další reklamy. Jejím dalším filmem je hongkongské erotické drama Colour Blossoms, které se sice protlačilo na pár festivalů, ale jinak šlo o další propadák. V roce 2005 se vrací zpět do Koreje a poprvé hraje hlavní roli v seriálu Beating heart, který je jak jinak o transsexualitě. Hluboký hlas se jen tak zakrýt nedá. Její rok staré album vychází v Číně a na Taiwanu poté, co ho přezpívá do mandarínštiny. Její taiwanský label ji dokonce propaguje jako „Kylie Minoque Východu“. Novou desku v Koreji doprovází změna image ze sexy dračice na roztomilou dívku. K úspěchu to stejně nevedlo a deska je v žebříčku na 46. místě.Další filmovou rolí je pomstychtivý duch zavražděné popové zpěvačky v malajském hororu Possessed. Že by se chtěla pomstít Korejcům, že si nekupují její desky? Stejně jako v ostatních zahraničních filmem musely být její dialogy předabovány, protože je odehrála v korejštině. Kromě své kariéry v šoubiznisu se snaží být Harisu vzorem pro ostatní transsexuály nejen v Koreji. Poskytla na toto téma řadu rozhovorů a snaží se lepší přijetí transsexuálů ve velmi tradiční korejské společnosti. V roce 2007 dokonce zaplatila operaci čínské transsexuální ženě, která si ji nemohla dovolit. V témže roce si splnila obrovské přání, když se vdala za člena svého managementu a o pět let mladšího tanečníka Mickyho Junga. Teď mají v plánu adoptovat čtyři děti.

obr.: Harisu a Mickey Jung.Zajímavá historka se stala v roce 2006, když na internet uniklo její erotické profesionální video, které měla v plánu spolu s fotkami prodávat do mobilních telefonů. Video natočila o čtyři roky dříve, ale protože se rozešla se svým tehdejším vydavatelstvím, tak nebylo nikdy zveřejněno. Na netu se ale najít dá.

obr.: Dvě fotky z onoho videa.3 komentáře:

Yom kippur řekl(a)...

Jako muz nevim jak se na to divat:) Korejka pekna, ale......

Anonymní řekl(a)...

a co jako ?

Blogger řekl(a)...

Sociální obchodování spočívá v otevření trhů pro každého. Na eToro se můžete spojit, obchodvat a sdílet znalosti s miliony obchodníků a investorů. Navíc můžete kopírovat obchodní rozhodnutí obchodníků, kteří odpovídají vaší strategii. Registrujte se nyní a získejte chytřejší obchodní rozhodnutí využitím rozumu našich obchodníků s nejlepšími výsledky.

Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60% větší šance na výhru

227,651,647 - Otevřené obchody na eToro